هزینه راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی
آشنایی با خط تولید رب

هزینه راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی

هزینه راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی، مهم‌ترین عاملی است که در مراحل امکان سنجی احداث کارخانه و در ارزیابی‌های مربوط به توجیه اقتصادی، مورد بررسی قرار می‌گیرد. هزینه راه‌اندازی عمدتا شامل هزینه‌های ثابت و هزینه‌های جاری می‌باشد که معمولا در طرح توجیهی خط تولید رب گوجه‌فرنگی محاسبه می‌شود. بیشترین هزینه‌ ثابت در راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی، معمولا مربوط به تهیه ماشین‌آلات و تاسیسات خط تولید است و بیشترین هزینه جاری متعلق به ادای حقوق پرسنل تولید می‌باشد.  خط تولید رب گوجه فرنگی از جمله خطوط تولیدی است که در نوع پیاده‌سازی بسیار انعطاف پذیر است و می‌تواند از کارخانه‌های کوچک زود بازده تا کارخانه‌های بزرگ با اهداف صادراتی را دربر گیرد.

برای راه‌اندازی خط تولید با حداقل هزینه، مقاله‌ای با عنوان کارگاه کوچک تولید رب گوجه‌فرنگی را مطالعه نمایید

عوامل موثر در تعیین هزینه راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی

عوامل موثر در تعیین هزینه راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی عبارتند از:

 • ظرفیت خط تولید رب گوجه فرنگی
 • تعداد نیروی انسانی مورد استفاده در خط تولید رب گوجه فرنگی (اتومات و یا نیمه اتومات بودن خط تولید)
 • نو یا اورهال بودن ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه فرنگی
 • نوع بهره برداری از خط تولید رب گوجه فرنگی
 • محل و موقعیت اجرای خط تولید رب گوجه فرنگی

ظرفیت خط تولید رب گوجه فرنگی

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت های مختلف

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت های مختلف

ظرفیت خط تولید، مهم‌ترین پارامتر در برآورد کردن هزینه راه‌انداری خط تولید رب گوجه فرنگی است. منظور از ظرفیت خط تولید در خطوط تولید رب گوجه فرنگی، میزان گوجه وارد شده به خط تولید در یک روز کاری کارخانه بر حسب تن می‌باشد. به عنوان مثال اگر ظرفیت یک خط تولید رب گوجه فرنگی، ۵۰۰ تن باشد، به این معنی است که اگر تمام ماشین آلات خط تولید به مدت ۲۴ ساعت به صورت مداوم فعال باشند، این خط تولید توان دریافت ۵۰۰ تن گوجه در روز را خواهد داشت. هر چند، ظرفیت یک خط تولید با توجه به سیاست‌هایی که مدیران کارخانه دنبال می‌کند، می‌تواند محدوده گسترده ای از اعداد را دربرگیرد، اما چند محدوده ظرفیت خط تولید رب گوجه فرنگی که رواج بیشتری در ایران دارند، عبارتند از:

 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت کمتر از ۵ تن گوجه ارگانیگ در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۴۰ الی ۶۰ تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۰۰ الی ۲۵۰  تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۵۰ الی ۳۵۰  تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۴۰۰ الی ۵۰۰  تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۸۰۰ الی ۱۰۰۰  تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰  تن گوجه در روز
 • خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۳۵۰۰ الی ۴۵۰۰  تن گوجه در روز

هر کدام از محدوده‌های ظرفیت خط تولید رب گوجه فرنگی دارای ویژگی‌هایی هستند که ممکن است برای اهداف خاصی مناسب باشند، خصوصیات مربوط به هر کدام از محدوده‌های ظرفیت و اینکه این خصوصیات برای چه افرادی مناسب هستند، در ادامه با جزییات بیشتری بررسی خواهد شد.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت کمتر از ۵ تن گوجه ارگانیگ در روز

هر چند راه‌اندازی یک خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت کمتر از ۵ تن گوجه ورودی در روز از نظر عملی امکان‌پذیر است اما از آنجا که چنین خط تولیدی نمی‌تواند توجیه اقتصادی مناسبی داشته باشد، معمولا برای تولید رب گوجه فرنگی ارگانیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. با افزایش آگاهی‌های مردم از مزایای استفاده از محصولات ارگانیک، مصرف این محصولات در سالیان اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است و بعید نیست که مصرف رب گوجه ارگانیک هم طی چند سال آینده با افزایش تقاضا مواجه شود. رب گوجه ارگانیک نسبت به رب گوجه معمولی قیمت بالاتر و مشتریان محدود‌تری دارد، و بنابراین مهم‌ترین نکته در راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی ارگانیگ، بازاریابی به موقع و فرهنگ‌سازی استفاده از محصولات ارگانیک به مظور جذب مشتریان هدف بیشتر می‌باشد.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۴۰ الی ۶۰ تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۴۰ الی ۶۰ تن در روز، به عنوان کمترین ظرفیت عملی خط تولید گوجه فرنگی، مناسب برای افرادی است که می‌خواهند به تازگی وارد بازار شوند و هدفشان شناخت بازار و پیدا کردن جایگاه مناسب در آن است تا در صورت گرفتن بازخوردهای مثبت از بازار، به تدریج اقدام به افزایش ظرفیت خط تولید نمایند. افزایش ظرفیت یک خط تولید، با اضافه کردن ظرفیت به ماشین آلات موجود و یا با اضافه کردن ماشین‌آلات دیگری به آن، میسر خواهد شد. به عنوان مثال استفاده از دستگاه بچ به عنوان دستگاه تغلیظ کننده آب گوجه در خطوط تولید با ظرفیت کمتر از ۱۰۰ تن، به تنهایی کافی می‌باشد، اما برای ظرفیت‌های بیشتر باید از دستگاه دیگری به نام دستگاه کانتی نیوس در کنار آن، استفاده شود.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ تن در روز، به عنوان یکی از مطمئن‌ترین خطوط تولید رب گوجه‌ فرنگی به لحاظ دارا بودن ریسک پایین سرمایه‌گذاری می‌باشد. محدوده ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ تن به عنوان یک ظرفیت نسبتا کم اما معقول، می‌تواند شروع خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند وارد عرصه تولید رب گوجه فرنگی شوند، چرا که این خط تولید با هزینه‌ای نسبتا پایین قابل راه‌اندازی است و به راحتی می‌تواند به خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت‌های بیشتر به‌روزرسانی شود.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۰۰  الی ۲۵۰  تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۰۰ الی ۲۵۰ تن در روز، یکی از توجیه پذیرترین خطوط تولید رب گوجه فرنگی به لحاظ اقتصادی است، زیرا هزینه‌های ثابت و متغیری که به صورت متداول در طرح توجیهی راه‌اندازی خط تولید رب گوجه‌فرنگی لحاظ می‌شوند، با این ظرفیت، به صورت مناسبی پوشش داده می‌شوند.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۵۰  الی ۳۵۰  تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۵۰ الی ۳۵۰ تن در روز، خط تولیدی است که طرفداران فراوانی دارد، چرا که ظرفیت ۲۵۰ الی ۳۵۰ تن گوجه به عنوان یک ظرفیت متوسط، برای تولید رب گوجه به صورت بسته‌بندی و فله‌ای، کافی خواهد بود. برای تولیدکنندگانی که می‌خواهند رب گوجه‌فرنگی را به هر دو صورت بسته‌بندی و فله‌ای تولید کنند، و در عین حال تمایل به صرف هزینه‌های بسیار بالایی در شروع کار ندارند، خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۲۵۰ الی ۳۵۰ تن در روز، می‌تواند به عنوان یک محدوده ظرفیتی ایده‌آل، انتخاب شود.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۴۰۰  الی ۵۰۰  تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۴۰۰ الی ۵۰۰ تن در روز، خط تولید با ظرفیت نسبتا بالا محسوب می‌شود و به همین دلیل برای تولیدکنندگانی مناسب است که پیش‌بینی‌های لازم به لحاظ هزینه‌های انبارداری و فروش را از قبل انجام داده باشند. تولید رب گوجه فرنگی در این خط تولید به هر دو صورت فله‌ای و بسته‌ای امکان پذیر است که میزان فله‌ای یا بسته‌ای بودن محصولات با توجه به برنامه‌ریزی  تولید، تعیین می‌شود. برنامه‌ریزی تولید در محدوده ظرفیت ۴۰۰ الی ۵۰۰ تن، باید به گونه‌ای انجام شود انجام شود تا تیم فروش و بازرگانی بتواند برنامه فروش مناسبی را برای فروش محصولات تولید شده ارائه نماید، چرا که فروش به موقع محصولات به منظور کاهش هزینه‌های انبارداری، مهم‌ترین فاکتور در این نوع از خط تولید رب گوجه فرنگی می‌باشد.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۸۰۰  الی ۱۰۰۰  تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۸۰۰ الی ۱۰۰۰  تن در روز، خط تولیدی با ظرفیت بالا به شمار می‌آید و معمولا برای تولیدکنندگانی که می‌خواهند با اهداف صادراتی وارد بازار شوند، مناسب می‌باشد. مدیران یک کارخانه رب گوجه فرنگی در صورتی که به دنبال اهداف صادراتی باشند باید به استانداردهای تولید رب گوجه فرنگی در کشور هدف، توجه ویژه‌ای نمایند، به عنوان مثال اطلاع از شاخص بریکس رب گوجه می‌تواند در تعیین سیاست‌های صادراتی نقش مهمی را ایفا کند، چرا که اگر صادرات رب گوجه به کشورهایی که شاخص استاندار کمتری برای بریکس دارند، در دستور کار یک شرکت قرار گیرد، می‌تواند سودآوری بیشتری برای آن شرکت داشته باشد.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱۰۰۰  الی ۱۵۰۰  تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ تن در روز، به عنوان یکی از خطوط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت بالا، برای افرادی  مناسب است که تجربه قبلی در زمینه تولید رب گوجه‌فرنگی را داشته‌اند و با هدف رسیدن به تولید بیشتر، قصد به روزرسانی خط تولیدهای قبلی را دارند. این خط تولید از جمله خطوط تولید پرطرفدار است، زیرا بهترین گزینه برای افرادی است که بازار فروش خوبی را در گذشته پیدا کرده‌اند و بدون داشتن نگرانی از بابت فروش، می‌خواهند بازارهای وسیع‌تری را فتح کنند.

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۳۵۰۰  الی ۴۵۰۰  تن گوجه در روز

خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۳۵۰۰ الی ۴۵۰۰ تن در روز، یک خط تولید با ظرفیت بسیار بالا محسوب می‌شود که از نظر تعداد و ظرفیت ماشین‌آلات دارای تفاوتی اساسی با سایر خطوط تولید رب گوجه فرنگی، می‌باشد. خط تولید رب گوجه‌ فرنگی با محدوده ظرفیت ۳۵۰۰ الی ۴۵۰۰ تن در روز به منظور تولید گسترده رب گوجه فرنگی و معمولا با اهداف کلان صادراتی، راه‌اندازی می‌شود. به دلیل تمرکز بر اهداف صادراتی، کیفیت محصولات تولید شده در کارخانه‌های تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت  ۴۵۰۰ تن در روز، بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل چنین کارخانه‌هایی معمولا زمین کشاورزی اختصاصی دارند تا بتوانند کنترل بهتری بر نوع بذر گوجه فرنگی کشت شده، داشته باشند.

تعداد نیروی انسانی مورد استفاده در خط تولید رب گوجه فرنگی (اتومات و یا نیمه اتومات بودن خط تولید)

بودجه مورد نیاز برای راه‌‌ اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی ارتباط تنگاتنگی با تعداد و ظرفیت ماشین‌آلات خریداری شده دارد، و معمولا توسط مدیران کارخانه و در مراحل اولیه احداث آن، تعیین می‌شود. خطوط تولید رب گوجه فرنگی بر حسب تعداد نیروی انسانی به کار گرفته شده، شامل دو حالت زیر می‌باشند:

 • خط تولید رب گوجه فرنگ اتومات
 • خط تولید رب گوجه فرنگی نیمه اتومات

خط تولید رب گوجه فرنگی اتومات

خط تولید رب گوجه فرنگی اتومات، خط تولیدی است که تولید محصول در آن،  با کمترین استفاده از نیروی انسانی و با بهره‌برداری حداکثری از ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه فرنگی، انجام می‌شود. این خط تولید، برای افرادی مناسب است که قصد دارند با صرف بیشترین هزینه ثابت اولیه، هزینه‌های جاری (دستمزد پرسنل تولید) را کاهش دهند تا هر چه سریعتر به نقطه بازگشت سرمایه دست یابند.

خط تولید رب گوجه فرنگی نیمه اتومات

خط تولید رب گوجه فرنگی نیمه اتومات، خط تولیدی است که حتی الامکان از ماشین‌آلات کمتری در آن استفاده شود، به عنوان مثال در مراحل جداسازی، شستشو و خرد کردن گوجه‌ها به جای استفاده از ماشین‌آلاتی مثل سورتینگ و خرد‌کن از نیروی انسانی استفاده شده باشد. خط تولید نیمه اتومات یا به عبارت دیگر خط تولید با حداقل ماشین‌آلات، معمولا خط تولیدی با ظرفیت کم می‌باشد و بیشتر برای افرادی مناسب است که تمایل به راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی با کمترین هزینه را دارند.

نو یا اورهال بودن ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه فرنگی

ماشین‌آلات خط تولید بر اساس نو یا اورهال بودن به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • خط تولید نو
 • خط تولید رب گوجه فرنگی دست دوم (اورهال)
 • خط تولید ترکیبی اورهال و نو

انتخاب هر کدام از خط تولیدهای نو یا اورهال، وابستگی مستقیم به میزان بودجه در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی یک خط تولید رب گوجه فرنگی دارد و بر اساس مطالعات انجام شده در مرحله امکان‌سنجی احداث کارخانه، تعیین می‌شود.

خط تولید نو

خط تولید نو، خط تولیدی است که تمام ماشین‌آلات آن از همان ابتدا به صورت نو طراحی و تولید شوند و معمولا برای افرادی مناسب است که محدودیتی برای سرمایه‌گذاری ندارند و می‌خواهند با شتاب بیشتری در بازار وارد شده و رشد کنند.

خط تولید رب گوجه فرنگی دست دوم (اورهال)

خط تولید رب گوجه فرنگی دست دوم (اورهال)، خط تولیدی است که ماشین‌آلات آن به گونه ای بازسازی و تعمیر شده‌اند که بتوانند بدون هیچ اخلالی، فرآیند تولید را تا رسیدن به محصول نهایی انجام دهند. افرادی که تمایل به صرف هزینه کمتری برای راه‌اندازی خط تولید دارند، معمولا خریدن خط تولید رب گوجه فرنگی دست دوم را ترجیح می‌دهند. در چنین مواردی تنها نکته‌ای که خریداران باید به آن توجه کنند، معتبر بودن شرکتی است که بازسازی ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه فرنگی را انجام داده است، زیرا خریدن خط تولید رب گوجه فرنگی دست دوم از شرکت‌ها یا اشخاص نا معتبر، می‌تواند هزینه‌های گزافی را به خریداران تحمیل کند.

خط تولید ترکیبی اورهال و نو

خط تولید ترکیبی، خط تولیدی است که برخی از ماشین‌آلات آن به صورت نو و برخی دیگر به صورت دست دوم تهیه شده باشند. تعداد و چگونگی ترکیب ماشین‌آلات اورهال و نو، بر حسب سیاست‌های تولیدی و با توجه به بودجه مورد نظر تولیدکنندگان تعیین می‌شود.

نوع بهره برداری از خط تولید رب گوجه فرنگی

خط تولید رب گوجه‌فرنگی، از جمله خطوط تولیدی است که می‌تواند با بهر‌ه‌برداری‌های مشترک، مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال خط تولید مربا، خط تولید رب انار و خط تولید سس گوجه از جمله خطوط تولید‌ی هستند که می‌توانند با تغییر اندکی در خط تولید رب گوجه فرنگی، در کنار آن مورد بهره‌برداری قرار گیرند. هر چه بهره‌برداری‌های مشترک بیشتر باشد، از طرفی هزینه تمام شده بیشتر می شود و از طرفی دیگر، سود بیشتری به خاطر داشتن بازارهای بزرگتر، حاصل خواهد شد.

محل و موقعیت اجرای خط تولید رب گوجه فرنگی

محلی که برای احداث کارخانه انتخاب می‌شود، تاثیر بسزایی در هزینه راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی خواهد داشت. به عنوان مثال احداث  کارخانه در خارج از کشور، و یا در هر جایی که از محل تهیه مواد اولیه فاصله بیشتری داشته باشد، می‌تواند به بیشتر شدن هزینه راه‌اندازی خط تولید، منجر شود.

هزینه احداث کارخانه رب گوجه‌فرنگی

مهم‌ترین هزینه‌های ثابت و هزینه‌های جاری در احداث یک کارخانه‌ رب گوجه‌فرنگی عبارتند از:

هزینه‌های ثابت

 • هزینه مجوزهای راه‌اندازی کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی ( ثبت شرکت، مجوز تاسیس، بهره‌برداری، ثبت برند، مجوز فنی و …)
 • هزینه محل اجرای خط تولید رب گوجه‌فرنگی (در صورت خرید کارخانه)
 • بستر سازی مکان اجرا ( شامل عملیات عمرانی و زیربنایی مثل پایپینگ، سپتیک فاضلات و …)
 • ماشین‌آلات خط تولید ( شامل ماشین‌آلات آماده‌سازی، تولید و بسته‌بندی)

هزینه‌های جاری

 • هزینه اجاره محل اجرای خط تولید رب گوجه‌فرنگی ( در صورتی که محل کارخانه تولید رب استیجاری باشد)
 • دستمزد نیروی انسانی (پرسنل تولید ، مدیر تولید، مدیر فنی، مسئول آزمایشگاه، مدیر کارخانه، بخش اداری  بخش فروش، حسابدار، مسئول خرید، مسئول انبارداری، نگهبان و …)
 • خرید مواد اولیه ( نایلون شیرینگ‌پک، کارتن کف شیرینگ پک، قوطی، درب قوطی، گوجه‌فرنگی، مواد افزودنی، نمک و …)
 • پرداخت قبوض انرژی و تسهیلات (آب، برق، گاز، تلفن،  مالیات، عوارض، بیمه، وام تسهیلات و …)
 • هزینه تعمیر و نگهداری از ماشین‌آلات خط تولید
 • هزینه‌های پیش‌بینی نشده

نکات تکمیلی در مورد هزینه راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی

در برآورد هزینه راه‌اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی باید به موارد زیر توجه شود تا از وقوع هر گونه خسارت‌های مالی در آینده، پیشگیری به عمل آید:

 • در برآورد هزینه‌ها حتما بخشی با عنوان هزینه‌های پیش‌بینی نشده، از جمله هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی، جنگ، و یا نوسانات نرخ ارز پیش‌بینی شود.
 • در برآورد هزینه‌ها، بایستی حتما ارزش زمانی پول لحاظ شود. ارزش زمانی پول به خصوص در کشورهایی با تورم بالا، یک پارامتر بسیار مهم در برآورد هزینه‌ها می‌باشد و اگر به اشتباه محاسبه گردد یا نادیده گرفته شود، خطاهای محاسباتی بسیار قابل ‌توجهی را به دنبال خواهد داشت.
 • بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه فرنگی، علاوه بر قرارداد فروش، قراداد دیگری نیز با عنوان قراداد بیمه کردن ماشین‌آلات را به مدت معلوم (مثلا ۱۲ ماه) ارائه می‌دهند، بهتر است در صورت عقد چنین قراردادی، هزینه قرار داد به عنوان جایگزین هزینه‌های تعمیر و نگهداری ماشین آلات و در دسته هزینه‌های جاری، لحاظ شود.

قیمت خط تولید رب گوجه فرنگی

قیمت خط تولید رب گوجه فرنگی برابر با مجموع قیمت تمام ماشین‌آلات و تاسیساتی است که در خط تولید به کار گرفته شده‌اند. از آنجا که طیف وسیعی از ماشین‌آلات با ظرفیت‌های مختلف در یک خط تولید رب گوجه‌فرنگی موجود می‌باشند، ارائه یک عدد قطعی به عنوان قیمت خط تولید رب گوجه فرنگی چندان قابل اعتماد نخواهد بود، به همین دلیل معمولا به افرادی که قصد خرید خط تولید رب گوجه فرنگی را دارند توصیه می‌شود تا با مشاوران با تجربه در زمینه تولید رب گوجه فرنگی مشورت کنند و قیمت نهایی و به روز شده را از آن‌ها استعلام نمایند.

با توجه به نوسانات قیمتی زیاد در مواد اولیه‌ای چون آهن و استیل، ارائه یک عدد مشخص ثابت به عنوان هزینه تمام شده قیمت خط تولید رب‌گوجه‌فرنگی، چندان واقعی نخواهد بود، با این‌حال به‌عنوان یک برآورد تقریبی می‌توان قیمت‌های زیر را برای انواع خط تولید رب گوجه‌فرنگی در نظر گرفت (قیمت‌ها به‌روز شده در آبان ماه ۱۳۹۷):

 • قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی دست دوم با ظرفیت کم۵۳۰ میلیون تومان
 • قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی نو با ظرفیت کم: ۸۸۰ میلیون تومان
 • قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی دست دوم با ظرفیت متوسط:  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
 • قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی نو با ظرفیت متوسط۲ میلیارد و ۱۰۰ تومان
 • قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی دست دوم با ظرفیت بالا۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان
 • قیمت خط تولید رب گوجه‌فرنگی نو با ظرفیت بالا: ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

درباره seamerco

صنایع غذایی به عنوان یکی از سود آورترین کسب‌ و کارها، همواره از جمله جذاب‌ترین موضوعاتی بوده‌ که مورد توجه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بسیاری قرار گرفته است. کارآفرینی در صنایع غذایی، یک عرصه وسیع است که می‌تواند دربرگیرنده طیف گسترده‌ای از مشاغل خانگی، کارگاه‌های کوچک زودبازده و کارخانه‌های بزرگ صنعتی باشد. وجود همین دامنه وسیع در مشاغل مرتبط با صنایع غذایی است که باعث شده فرصت‌های سرمایه‌گذاری متنوعی در زمینه تولید محصولات غذایی به وجود آید و سرمایه‌‌گذارانی با اهداف، نیازها و انگیزه‌های متفاوت به آن راه یابند. شرکت سیمرکو با هدف پاسخگویی به نیازهای متنوع تولید‌کنندگان صنایع غذایی در ایران، فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و هم‌اکنون نزدیک به دو دهه است که در زمینه طراحی و تولید ماشین‌آلات صنایع غذایی فعالیت دارد.

نوشته‌‌های مرتبط

16 دیدگاه در “هزینه راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی

 1. طاهری گفت:

  سلام قیمت تقریبی را نگفتید

  1. seamerco گفت:

   از حسن توجه شما سپاسگزاریم
   اطلاعات مورد نظر شما در آخرین آپدیت بلاگ، قرار داده شده اند.

 2. امید الله صالحی گفت:

  سلام محترم ما به یک دستگاه تولید رب گوجه فرنگی ضرورت داریم اگر وقت دارید در مورد دستگاه کمی معلومات بدهید
  ۱ – قیمت
  ۲ – مقدار تولید
  ۳ – فضای مورد ضرورت
  ۴ – هذینه انتقال

  1. seamerco گفت:

   با سلام، مجموعه سیمرکو انواع خط تولید رب گوجه‌فرنگی را متناسب با نیاز مشتریان طراحی و تولید می‌کند. جهت ارسال سفارش و یا گرفتن مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:
   دفتر مرکزی سیمرکو: ۹۸۲۱۴۶۸۱۲۰۶۷+
   شماره واتس‌آپ/تلگرام سیمرکو: ۹۸۹۱۰۸۸۴۹۱۵۰+

 3. گیلوری گفت:

  سلام
  آیا با سیصد میلیون تومان امکان داشتن یک کارخانه یا حتی یک گارگاه کوچک تولید رب گوجه است؟

  1. seamerco گفت:

   با سلام
   بله، خط تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت ۱ تا ۳ تن گوجه ورودی در روز با قیمت ۱۹۳ میلیون تومان به شما پیشنهاد می‌شود. در این خط، ماشین آلات زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:
   • خط شستشو و سورتینگ گوجه‌فرنگی
   • خرد کن گوجه‌فرنگی
   • صافی (توربو)
   • کراشر
   • مخزن ذخیره آب گوجه
   • سانتری فیوژ
   • پاتیل گردان
   • پر کن دو پیستون خطی
   • دربندی تک هد پدالی
   • اتوکلاو
   • جت پرینتر
   • شیرینک پک
   امکان اضافه کردن ظرفیت و یا بهره‌برداری دیگر از این خط با افزودن یک یا چند ماشین بسته به نوع درخواست شما، وجود خواهد داشت.
   موفق باشید.

 4. محمدرضا گفت:

  سلام برای تولید مارمالات از این دستگاهی که پیشنهاددادید میشه استفاده کرد

  1. seamerco گفت:

   سلام دوست گرامی،
   بله از ماشین‌آلات خط تولید رب گوجه‌فرنگی در ظرفیت پایین می‌توانید برای تولید مربا و مارمالاد نیز استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر در مرحله آماده‌سازی می‌خواهید به صورت مکانیزه عمل کنید باید ماشین‌آلات مربوط به آماده‌سازی میوه را هم به خط تولیدتان اضافه کنید. به عنوان مثال:
   • دستگاه هسته‌گیر آلبالو در خط تولید مربای آلبالو
   دستگاه رنده‌کن هویج در خط تولید مربای هویج
   دستگاه دم‌گیر میوه در تولید انواع مارمالاد و مربای آلبالو، سیب، به و …
   دستگاه پوست‌گیر صنعتی در خط تولید مربا و مارمالاد سیب و هویج
   موفق باشید.

  2. فرشید گفت:

   با سلام وقتتون بخیر..اگه بخام یه کارخانه کوچک احداث کنم قیمت روز ماشین آلاتش حدودی چقده؟

   1. seamerco گفت:

    جهت راه‌اندازی خط تولید رب با حداقل هزینه، مقاله‌ای با عنوان کارگاه کوچک تولید رب گوجه را مطالعه نمایید.

 5. علی اصغر گفت:

  سلام..میخواستم یه کارخانه رب ارگانیک باظرفیت روزانه ۳تا۵تن..احداث کنم.
  .ممنون میشم راهنمایی کنید..
  هزینه چقد میشه تا راه اندازی

  1. seamerco گفت:

   سلام دوست گرامی،
   راه‌اندازی خط تولید رب گوجه ارگانیک به صورت اتوماتیک با ظرفیت ۱۰ تن ورودی گوجه در روز با قیمتی در حدود یک میلیارد تومان امکان‌پذیر است. با این حال، توصیه می‌کنیم، جهت دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد این خط، با مشاوران شرکت سیمرکو، قرار حضوری تنظیم نمایید.

 6. علیرضا داداشی سرج گفت:

  باسلام وعرض ادب وباتبریک عیدسعید باستانی نوروز غرض ازمزاحمت قصد داشتیم درخصوص راه اندازی کارخانه رب گوجه فرنگی بااخذ تسهیلات بانکی ماراراهنمایی فرماییدباتوجه به اینکه هیچ تجربه ای دراین خصوص نداریم وکدام ظرفیت تولید راپیشنهاد می فرمایید قیمت تمام شده ان رابفرمایید باتشکروامتنان

  1. seamerco گفت:

   با سلام،
   اطلاعات کامل مربوط به راه‌اندازی کارخانه رب گوجه‌فرنگی را مشاوران سیمرکو در اختیار شما قرار خواهند داد. لطفا با دفتر مرکزی شرکت تماس حاصل نمایید.

 7. صادق گفت:

  سلام باسرمایه یک میلیارد تومان می شود یک کارخانه یا کارگاه رب گوجه یا آبلیمو احداث کرد، لطفا هزینه تقریبی ساخت سوله هم بگویید. باتشکر.

  1. seamerco گفت:

   سلام دوست گرامی،
   با سرمایه یک میلیارد تومان شما می‌توانید خط تولید رب گوجه با ظرفیت ۴۰ تا ۶۰ تن در روز را به‌صورت اورهال شده، راه‌اندازی کنید. با این حال، این هزینه تنها جهت راه‌اندازی خط تولید می‌باشد و شامل هزینه‌های ساخت سوله و تاسیسات نخواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های راه‌اندازی کارخانه رب، لطفا با دفتر مرکز شرکت سیمرکو تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *