دستگاه سورتینگ یکی از مهم ترین ماشین آلات ضروری در خطوط تولید است. تفاوتی ندارد که خط تولید مورد نیاز صنایع غذایی و یا غیر از مواد غذایی باشد خط سورتینگ و ماشین سورتینگ یک بخش الزام در خطوط تولید است.

سورتینگ چیست؟

اصطلاح سورتینگ همانطور که از معنای لغوی آن پیداست به فرآیند جداسازی و تقسیم مواد خام اولیه ورودی به کارخانه بر اساس سایز، رنگ، کیفیت، شکل و دیگر المان ها گفته می شود. ممکن است خط ورود مواد خام اولیه به کارخانه گوجه فرنگی باشد و یا پلی پروپیلن هر دو نیازمند یک دستگاه سورتینگ هستند.

به طور کلی خطوط سورتینگ به دو نوع اصلی اتوماتیک و دستی تقسیم بندی می شوند. در بسیاری از مواقع دستگاه سورتینگ با میز بازرسی مفاهیمی بسیار نزدیک پیدا می کنند. در معنای حقیقی سورتینگ همان گریدبندی است و مواد خام اولیه بر اساس اندازه تقسیم بندی می شوند.

برای مثال در خط تولید زیتون، زیتون های ورودی به خط تولید توسط دستگاه سورتینگ زیتون از نظر اندازه های مختلف تقسیم بندی می شود. اما در خط تولید گوجه فرنگی تفاوتی از نظر اندازه برای محصول نهایی رب وجود ندارد تنها گوجه فرنگی ها توسط دستگاه سورتینگ بر روی نوار نقاله قرار گرفته و پس از عبور از میز بازرسی توسط نیروی انسانی بازدید شده و گوجه های  خراب، کال و تغییر رنگ یافته از هم تمیز می شوند.

به طور کلی شستشو در صنایع غذایی به دو صورت خشک ( برای حبوبات ) و مرطوب برای میوه ها و غیره استفاده می شود.

دستگاه  سورتینگ گوجه فرنگی

ماشین سورتینگ گوجه فرنگی یکی از دستگاه های معمول و پر استفاده در خط تولید رب گوجه فرنگی است. دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی خود دارای حوضچه شستشو بوده و عمل شستشو را با عمل سورتینگ تواما انجام می دهد. ماشین سورتینگ دارای یک کانال اولیه بوده که گوجه ها پس از تخلیه از ماشین باری درون آن قرار می گیرند.

شستشوی گوجه فرنگی به صورت مرطوب بوده و از نوع سایشی است. سایشی بودن شستشوی گوجه یعنی با به هم خوردن میوه ها انجام می شود. می توان از بلوئر برای بالا بردن راندمان این کار استفاده نمود. حجم وان شستشو به میزان ظرفیت کارخانه متفاوت است و دارای ابعاد مختلفی است.

کانال دستگاه سورتینگ باید به گونه ای طراحی شود که گوجه فرنگی به مدت ۳ دقیقه در آن طی مسیر نماید. هر چه دمای آب موجود در کانال شستشو بیشتر باشد کارایی این مرحله یز بیشتر است. معمولا آبی که در کانال شستشو دستگاه سورتینگ استفاده می شود ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد بود و علت آن هم بالاتر بودن کارایی آن است.

یکی دیگر از شیوه های بالا بردن کارایی خط شستشو بالاتر گرفتن PH آب است و عدد تقریبی آن ۱۰ تا ۱۱ می باشد و برای آن می توان از هر ماده قلیایی استفاده نمود. ( سودکاستیک  NaOH ) به آب این مرحله افزوده شده و میزان آن باید به گونه ای باشد تا PH بین ۱۰ تا ۱۱ قرار گیرد. بالا بودن این عدد برای آسان جدا کردن آلودگی ها از سطح گوجه فرنگی است.

آلودگی های گوجه فرنگی می تواند مخمرها، قارچ ها و کپک ها و یا لارو تخم حشرات باشد. مگس سرکه یکی از معروف ترین این حشرات است که حتما باید از گوجه جداسازی شود. پرکلوریم و هیپوکلریت سدیم  – که به صورت پودر است – دو ماده دیگر هستند که باعث لیز شدن سطح گوجه فرنگی شده و آلودگی ها راحت تر از سطح گوجه فرنگی جدا می گردد.

 میزان آبی که در حوضچه شستشو ریخته می شود به ازای هر ۱ تن گوجه به ۳ تن آب نیاز است و معمولا وان شستشو یا تونل شستشو باید به گونه ای طراحی شود که حداقل گوجه ها ۳ دقیقه در آن ماندگاری داشته باشند. طول این کانال باید بتواند این زمان را در اختیار ما قرار دهید.

بیشتر بخوانید: مشخصات و ویژگی های گوجه ربی

دستگاه سورتینگ گوجه

بعد از اینکه گوجه ها به خوبی در کانال شستشو تمیز شدند از طریق کانوایز از داخل آب بیرون می آیند. نوار کانوایر ترجیحا بهتر است که از پلی پروپیلن باشد تا به دلیل حضور قسمتی از آن در آب و تماس مستقیم با آب خراب نشود. می توان برای ضدعفونی نمودن فضای شستشوی گوجه فرنگی از دترژنت استفاده نمود.

در زیر وان تمامی گل و خاکی که بر روی گوجه وجود دارد ته نشین شده و از کانالی که در پایین ترین بخش کاناتل تعبیه شده است خارج می شود.

در مرحله سورتینگ گوجه نیروی انسانی گوجه های له شده، ترشیده و زرد رنگ را جدا می کنند.  گوجه ها بر روی کانوایر بر روی میز بازرسی قرار می گیرد و حال زمان آن است که گوجه ها دستچین شوند. باید در نظر داشت که گوجه فرنگی هایی که خراب شده اند و یا مزه ترشی دارند در صورت خارج نشدن از چرخه تولید تا آخرین مرحله در مزه و طعمی که در رب ایجاد می کند دخیل خواهند بود.

نوار کانوایر توسط یک موتور چرخش می کندو گوجه ها بر روی آن حرکت می کنند.

نکاتی که در هنگام خرید سورتینگ باید در نظر بگیرید

خرید دستگاه سورتینگ به عنوان یکی از ماشین آلات خط تولید نیازمند رعایت برخی از نکات و موارد مهمی است که باید حتما در نظر گرفته شوددر زیر لیستی از  این المان های مهم  ارائه شده است.

حجم و ابعاد دستگاه سورتینگ

در هنگام خرید یک خط سورتینگ یکی از مهمترین موارد تعیین ابعاد مورد نیاز این ماشین بر اساس ظرفیت تولید است. هر چه ظرفیت کارخانه بیشتر باشد نیازمند حوضچه بزرگتر و خط سوریتنگ با ابعاد بزرگ تر خواهیم بود.

جنس استیل دستگاه

به دلیل تماس مستقیم قسمت های مختلف دستگاه سورتینگ با آب تمامی بخش هایی که در تماس با آب هستند باید از جنس استیل باشند. در صورت استفاده از آهن به سرعت زنگ زده و باعث خراب شدن محصول می گردد. استیل مورد استفاده در دستگاه سورتینگ استیل ۳۰۴ می باشد.

تناسب الکترو موتورهای کانوایر

باید در نظر داشت الکترو موتوری که برای انتقال حرکت به نوار نقاله ها و کانوایر ها استفاده می شود دارای توان درستی باشند. بر اساس طول کانوایر و وزنی که دارد الکتروموتورها نیز تغییر پیدا می کنند. به عنوان مثال الکتروموتوری که برای یک کانوایر با زنچیر استیل استفاده می شود تفاوت بسیاری با کانوایر با نوار پلاستیک فشرده یا پلی پروپیلن دارد.

فشار اسپری آب در ماشین سورتینگ

زمانی که گوجه ها و یا هر نوع ماده خام ورودی از حوضچه شستشو خارج می شود و روی نوار کانوایر قرار می گیرد از زیر دوش هایی برای تمیز شدن بیشتر عبور می کند. فشاری که این اسپری های آب خواهند داشت اهمیت بسیار داشته و نباید کمتر از ۱۰۰ اینچ باشد.

ویژگی های ماشین سورتینگ | خصوصیات دستگاه سورتینگ

  • جنس : استیل ضدزنگ و آهن
  • ظرفیت تقریبی: ۳۰۰ تن در روز
  • توان مصرفی: ۳ کیلووات
  • مزیت : قابلیت سفارشی سازی بر اساس نیاز مشتری

ابعاد دستگاه سورتینگ

  • ابعاد: بسته به ظرفیت خط تولید
  • ابعاد تقریبی (طول× عرض): ۱۲ ×۴ متر

قیمت دستگاه سورتینگ

قیمت دستگاه سورتینگ از المان های مهمی است که در هنگام خرید باید بدان توجه نمود. قیمت خط سورتینگ و شستشو بر اساس ظرفیتی که برای آن در نظر گرفته شده است، توان مصرفی الکترو موتورها، جنس کانوایر ها ، نو و یا دست دوم بودن خط متفاوت خواهد بود.

البته یکی دیگر از عوامی که می تواند بر روی قیمت دستگاه سورتینگ تاثیر گذار باشد قیمت ارز در زمان خرید و تاثیر مستقیم آن بر روی این فاکتور اصلی خرید داشته باشد.