در حال بارگذاری...
آشنایی با ماشین‌آلات آماده سازی

معرفی تجهیزات صنعتی ـ ماشین‌ آلات آماده‌ سازی

تجهیزات صنعتی قلب تپنده و شالوده‌ی اصلی هر واحد صنعتی می‌باشد. در یک واحد صنعتی به واسطه‌ی فعالیت به هم پیوسته‌ی تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی عملیات مربوط به تولید انجام می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم به کمک معرفی انواع ماشین‌آلات و تجهیزات آماده‌سازی خطوط تولید کنسرو ، دید بازتری از این صنعت را در پیش چشمان شما حاضر کنیم.

  

تجهیزات آمادهسازی خطوط تولید کنسرو

در یک واحد تولیدی کنسرو، تجهیزات و ماشین‌آلات در بخش‌های متفاوتی از فرایند تولید کنسرو قرار می‌گیرند. برخی از تجهیزات و ماشین‌آلات زمینه‌ را برای فعالیت سایر بخش‌ها مهیا می‌کنند. برخی دیگر نیز بصورت مستقیم در فرایند تولید شرکت می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا تجهیزات آماده‌سازی خطوط تولید کنسرو را بصورت دقیق‌ مورد بررسی قرار دهیم.

وان شستشو

شستن و خیساندن در خط تولید کنسرو به عهدهی وان شستشو میباشد

شستن و خیساندن در خط تولید کنسرو به عهده‌ی وان شستشو می‌باشد. از این دستگاه در مرحله‌ی آماده‌سازی و خیساندن مواد اولیه‌ی خط تولید نظیر لوبیا، قارچ و سایر مواد موجود در کنسرو استفاده می‌شود. وان شستشو دارای یک ساختار خمیده می‌باشد. این خمیدگی به این دلیل می‌باشد تا گل و لای در قسمت میانی وان جمع شود تا در هنگام تخلیه آب، کلیه‌ی مواد ناخالص به راحتی از وان خارج شود. در بخش تحتانی این وان یک شیر تخلیه‌ی آب قرار گرفته است تا بتوان به راحتی آب وان را تخلیه و دوباره پر نمود.

این وان از جنس استیل می‌باشد و در مقابل رطوبت، خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم می‌باشد. این دستگاه در طول ۲ متر، عرض ۱ متر و ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر در دو حالت ثابت و چرخدار موجود می‌باشد. به طور تقریبی این وان قادر است بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ لیتر آب در خود جای دهد.

میز کار

یکی دیگر از تجهیزات آمادهسازی خط تولید کنسرو، میزکار میباشد

 

یکی دیگر از تجهیزات آماده‌سازی خطوط تولید کنسرو ، میز کار می‌باشد. میز کار از جنس استیل ضدزنگ می‌باشد. این میز دارای ۲ متر طول، ۸۰ سانتی‌متر عرض و ۹۰ سانتی‌متر ارتفاع می‌باشد. این میز برای پاک کردن مواد غذایی ورودی از انواع خاشاک و سنگ‌های نسبتاً درشت و درشت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میز در خطوط تولید متفاوتی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال در خط تولید انواع کمپوت و مارمالاد به منظور تمیز و حذف میوه‌هایی با کیفیت پایین این میز مورد استفاده می‌باشد.

اره‌ ماهی‌بر

اره ماهی بر از جنس استیل و چدن ساخته شده‌است

در خط تولید کنسرو ماهی مرحله‌ی اول فرایند آماده‌سازی مربوط به بریدن سر و باله‌های ماهی می‌باشد. در خط تولید کنسرو ماهی این فرایند توسط دستگاهی به نام اره ماهی بر انجام می‌گیرد. این اره به دلیل برخورداری از تیغه‌های بسیار تیز به آسانی قادر است قسمت‌های سخت ماهی را از هم جدا کند. اره ماهی بر به منظور برش‌‌ ماهی‌هایی نظیر گیدر، هور و زرده بسیار مناسب می‌باشد.

اره ماهی بر از جنس استیل و چدن ساخته شده ‌است. این دستگاه دارای عملکردی الکترومکانیکی می‌باشد. بخشی از دستگاه به صورت مکانیکی و بخش دیگر آن به صورت الکتریکی عمل می‌کند. به صورت تقریبی این اره دارای ابعاد ۵۰ سانتی‌متر در ۶۰ سانتی‌متر در ۱۵۰ سانتی‌متر می‌باشد. توان مصرفی این دستگاه برابر ۳ کیلو وات می‌باشد.

پوست‌گیر

در خط تولید انواع کمپوت، مربا و مارمالاد برخی از میوهها قبل از پخت، نیاز به پوست گیری خواهند داشت

در خط تولید انواع کمپوت، مربا و مارمالاد برخی از میوه‌ها قبل از پخت، نیاز به پوست‌گیری خواهند داشت. پوست‌گیری این میوه‌ها توسط دستگاهی به نام پوست‌گیر انجام می‌شود. نحوه‌ی پوست‌گیری این دستگاه بسیار جالب و قابل توجه می‌باشد. در مرحله‌ اول میوه‌ها وارد مخزن مخصوص دستگاه می‌شوند. با توجه به عرض غلطک‌های دستگاه، میوه‌ها به صورت چندتایی از مخزن برای پوست‌گیری هدایت می‌شوند. عملیات پوست‌گیری توسط غلطک‌ها صورت می‌گیرد. این غلطک‌ها به واسطه‌ی سرعت بالای خود بصورت سایشی پوست میوه‌ها را از میوه جدا می‌کنند.

در کناره‌ی دستگاه صفحات آجداری به منظور عدم گیر کردن میوه‌ها به کناره‌های دستگاه تعبیه شده است. دستگاه پوست گیر تماماً از جنس استیل بوده و دارای ابعادی به طول ۱۱۰ سانتی‌متر و قطر ۵۰ سانتی‌متر می‌باشد. این دستگاه دارای توان مصرفی ۲/۲ کیلو وات می‌باشد.

 دم‌گیر

دستگاه دم گیر بخش چوبی متصل به میوه یا اصطلاحاً دم میوه را از میوهها جدا میکند

دستگاه دم‌گیر بخش چوبی متصل به میوه یا اصطلاحاً دم میوه را از میوه‌ها جدا می‌کند. این دستگاه معمولاً به منظور دم‌گیری میوه‌هایی نظیر گیلاس، سیب و گلابی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس از شستشوی میوه‌ها، میوه‌هایی که دارای دم باشند در سطح بالایی دستگاه ریخته می‌شوند. سطح بالایی دستگاه دارای شیارهای زیادی می‌باشد. سطح بالایی به کمک لرزش و جابجایی باعث می‌شود تا میوه‌ها در جهات مختلف شروع به گردش کنند. در میان این چرخش‌ها دم میوه‌ها در بین این شیارها قرار می‌گیرد. دستگاه علاوه بر سطح بالایی، دارای سطح پایین نیز می‌باشد. سطح پایین نیز همانند سطح بالایی دارای شیارهایی می‌باشد. پس از قرار گرفتن دم در این شیار بالا، به کمک شیار پایین دم میوه کنده می‌شود.

دم‌گیر تماماً از جنس استیل بوده و به صورت الکترومکانیکی، رولی و غلطکی عمل می‌کند. این دستگاه دارای ابعاد ۲ متر در ۱۱۰ سانتی‌متر در ۱۲۵ سانتی‌متر می‌باشد. ظرفیت تقریبی این دستگاه در حدود ۸۰۰ کیلوگرم در ساعت می‌باشد. توان مصرفی دستگاه دم‌گیری برابر ۳ کیلووات می‌باشد.

بلانچر

یکی از مهمترین تجهیزات خطوط تولید کنسرو، بلانچر میباشد

یکی از مهم‌ترین تجهیزات خطوط تولید کنسرو ، بلانچر می‌باشد. پخت اولیه‌ی محصولات در این دستگاه به وسیله‌‌ی فشار بخار آب صورت می‌گیرد. این دستگاه دارای عملکردی الکترومکانیک پنوماتیک می‌باشد. تجهیزات جانبی بلانچر عبارتند از:

  • سه مخزن مجزا برای محصول، روغن و آب
  • ترمومتر
  • دو عدد جک پنوماتیک
  • سیستم گهواره‌ای سبد محصول

این دستگاه دارای ابعاد ۱۵۰ سانتی‌متر در ۱۰۰ سانتی‌متر در ۱۲۰ سانتی‌متر می‌باشد.

نوار سورتینگ

عملیات مربوط به شستشو و سورتینگ در صنایع کنسروی توسط نوار سورتینگ انجام میگیرد

عملیات مربوط به شستشو و سورتینگ در صنایع کنسروی توسط نوار سورتینگ انجام می‌گیرد. این دستگاه در ابتدای مسیر خود، به وسیله‌ی یک کانال عملیات شستشوی مواد اولیه را انجام می‌دهد. پس از آن، مواد اولیه توسط نوار سورتینگ به منظور بررسی و تفکیک توسط پرسنل و شستشوی نهایی حمل می‌شوند.

این نوار از جنس استیل و آهن می‌باشد. ابعاد تقریبی این نوار در حدود ۱۲ متر در ۴ متر می‌باشد که با این ابعاد قادر است به صورت روزانه ۳۰۰ تن میوه را حمل کند.

خردکن گوجه فرنگی

در خط تولید رب گوجه فرنگی، پس از شستشو و سورت کردن، نوبت به مرحله خرد کردن گوجه فرنگی‌ها می‌رسد

در خط تولید رب گوجه فرنگی، پس از شستشو و سورت کردن، نوبت به مرحله‌ی خرد کردن گوجه فرنگی‌ها می‌رسد. دستگاه خرد کن گوجه فرنگی باید گوجه فرنگی‌ها را به صورت یکنواخت خرد کند تا در مرحله‌ی بعدی که مرحله‌ی پیش‌پزی می‌باشد، گوجه‌ فرنگی‌ها به صورت یکنواخت بپزند. این دستگاه در دو نوع شانه‌ای و دیسکی موجود می‌باشد.

دستگاه خرد کن گوجه فرنگی دارای ظرفیت ۳۰۰ کیلوگرم در ساعت و توان مصرفی ۲/۲ کیلووات می‌باشد. این دستگاه از جنس استیل بوده و دارای ابعاد ۸۰ سانتی‌متر در ۳۰ سانتی‌متر در ۴۰ سانتی‌متر می باشد.

دیگ پخت

یک از مهمترین تجهیزات آمادهسازی خطوط تولید کنسرو ماهی دیگ پخت میباشد

یک از مهم‌ترین تجهیزات آماده‌سازی خطوط تولید کنسرو ماهی دیگ پخت می‌باشد. این دیگ عملیات پخت را به روش حرارت غیرمستقیم انجام می‌دهد. بخار آب اشباع شده در داخل دیگ باعث پخته شدن محصول می‌شود. پخت غیرمستقیم امکان پخت شدن ماهی‌ها و نرم‌شدن بافت ماهی‌ها را فراهم کرده و به بافت ماهی آسیبی نمی‌رساند. دیگ پخت به منظور پخت انواع ماهی تن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دیگ از جنس استیل و آهن می‌باشد و دارای ابعاد ۲۰۰ سانتی‌متر در قطر ۱۲۵ سانتی‌متر می‌باشد. ظرفیت این دیگ در حدود ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ کیلوگرم می‌باشد. این دیگ دارای یک تریلی به منظور حمل سینی‌های مخصوص نیز می‌باشد.

هسته‌گیر

در فرایند تولید انواع کنسرو، مربا و مارمالاد در صورتی میوهها دارای هسته باشند از دستگاه هسته گیر استفاده میشود

در فرایند تولید انواع کنسرو، مربا و مارمالاد در صورتی میوه‌ها دارای هسته باشند از دستگاه هسته گیر استفاده می‌شود. میوه‌ها پس از شستشو وارد دستگاه هسته گیر می‌شوند و با قرار گرفتن در معرض سوزن خارج‌کننده‌ی هسته که بر روی رول‌های دستگاه تعبیه شده‌اند، باعث خارج ‌شدن از درون میوه‌ می‌شوند. نوع دیگری از این دستگاه نیز وجود دارد که به وسیله‌ی حرکت غلطکی هسته‌ی میوه‌ها را خارج می‌کند. در این مدل از دستگاه، میوه‌ها در بین دو غلطک قرار می گیرند. در هنگام عبور میوه‌ها از بین دو غلطک گوشته میوه‌ها عبور کرده ولی هسته‌ آن‌ها بجا می‌ماند و از طرف دیگر دستگاه خارج می‌کند.

این دستگاه از جنس استیل می‌باشد و بصورت الکترومکانیکی عمل می‌کند. این دستگاه در دو نوع غلطکی و سوزنی موجود می‌باشد. ابعاد این دستگاه ۷۰ سانتی‌متر در ۱۱۰ سانتی‌متر در ۱۰۰ سانتی‌متر، و توان مصرفی آن ۲/۱ کیلووات می‌باشد.

 شن‌گیر حبوبات

دستگاه شن گیر حبوبات برخلاف وان به صورت اتوماتیک عمل میکند

کارکرد این دستگاه همانند کارکرد وان می‌باشد. دستگاه شن‌گیر حبوبات برخلاف وان به صورت اتوماتیک عمل می‌کند. به طور کلی خار و خاشاک و سنگ‌های موجود در حبوبات هنگامی که در آب قرار بگیرند، غرق می‌شوند. برخلاف رفتار ناخالصی‌های موجود در حبوبات، خود حبوبات در آب غرق نمی‌شوند. دستگاه شن‌گیر حبوبات بر همین اساس ناخالصی‌های موجود در حبوبات را پاک می‌کند.

حبوبات در این دستگاه در درون یک مخزن پر از آب قرار می‌گیرند. حبوبات بر روی آب شناور شده و ناخالصی‌ها در مخزن ته‌نشین می‌شوند. در مرحله‌ی بعد حبوبات از خروجی تعبیه شده در بالای مخزن تخلیه شده و ناخالصی‌ها از خروجی پایینی مخزن خارج می‌شود.

این دستگاه از جنس استیل بوده و دارای ابعاد ۲۵۰ سانتی‌متر در ۱۰۰ سانتی‌متر در ۱۷۵ سانتی‌متر می‌باشد. توان مصرفی این دستگاه ۲ کیلووات و وظرفیت آن ۱ تن در ساعت می‌باشد.

 پاتیل گردان

پاتیل گردان دارای سیستم عملکردی دستی بوده و تماماً از جنس استیل میباشد

پاتیل گردان یک از تجهیزات کاربردی در خط تولید کنسرو می‌باشد. این دستگاه به وسیله‌ی حرارت غیرمستقیم عمل می‌کند. این دستگاه دارای دو جداره می‌باشد. در بین این دو جداره بخار آب وارد می‌شود و حرارت لازم جهت عملیات پخت را فراهم می‌کند. پس از پخته‌شدن محصول، مواد درون پاتیل به وسیله‌ی یک اهرم متصل به جعبه دنده برگردانده می‌شود تا از دریچه‌ی روی دهنه محتویات خارج شود.

پاتیل گردان دارای سیستم عملکردی دستی بوده و تماماً از جنس استیل می‌باشد. در هر مرحله این دستگاه قادر است حدود ۳۰۰ الی ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی را بپزد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس