در حال بارگذاری...
خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگیسایر مطالب

خط تولید غذای حیوانات خانگی | خط تولید کنسرو غذای حیوان خانگی

خط تولید غذای حیوانات خانگی یکی از جدیدترین خطوط تولید راه اندازی شده در کشور است که فرصت بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری می باشد. با ممنوعیت واردات غذای حیوانات خانگی با وجود بازار بالقوه ای که در این زمینه وجود دارد فرصتی ایده آل برای تولید کنندگان داخلی فراهم آمده است.

خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی

طراحی و اجرا: گروه صنعتی سیمرکو

چرا خط تولید غذای حیوانات خانگی با سیمرکو؟

شرکت سیمرکو با سابقه ای ۱۷ ساله در زمینه مشاوره و اجرای خطوط تولید مواد غذایی با در اختیار داشتن کادر فنی و مجرب از مراحل اولیه طرح ایده تا راه اندازی خط تولید و تضمین کیفیت محصول آماده همکاری با سرمایه گذاران است. با تجربه ارزشمندی که شرکت سیمرکو در ارتباط با راه اندازی خطوط مواد غذایی دارد قادر خواهد بود تا خط تولید غذای حیوانات خانگی را با مدرن ترین ماشین آلات و فناوری های روز دنیا راه اندازی نموده و محصولی با کیفیت ممتاز و کم رقیب در کشور تولید نماید.

مزیت‌ رقابتی خط تولید غذای حیوانات خانگی

برآوردهای میدانی نشان‌دهنده آن است که تقاضایی در حدود ۱۰۰۰ تن در سال برای محصول غذاهای حیوانات خانگی موجود می‌باشد. با توجه به ممنوعیتی که اخیرا برای واردات این محصول اعمال شده است، این تقاضا باید به صورت داخلی برآورده شود. به‌عنوان یک برآورد کلی می‌توان چنین تخمین زد که حدودا ۲۰ کارخانه غذای سگ و گربه برای تامین این میزان تقاضا مورد نیاز خواهد بود. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در این زمینه هنوز عرصه‌ای بکر می‌باشد، مزیت رقابتی از آن افرادی است که هر چه سریعتر جایگاه خود را در بازار تثبیت کنند.

مزیت رقابتی اصلی برای تولید غذای حیوانات خانگی در شرایط فعلی، ورود سریعتر و تثبیت جایگاه برند در بازار است.

طرح توجیهی تولید غذای سگ

راه اندازی هر خط تولید نیازمند طرح توجیهی قدرتمند و مناسب است. راه اندازی کارخانه و یا کارگاه تولیدی بدون طرح توجیهی نمی تواند گزینه ای مناسب برای راه اندازی باشد. طرح توجیهی تولید غذای سگ از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در زیر به برخی از عناوین اصلی آن اشاره می کنیم.

قسمت های مهم توجیهی خط تولید غذای حیوانات خانگی

 • معرفی محصول و بررسی بازار بالقوه و بالفعل
 • مختصری از نحوه تولید محصول
 • محاسبه ثابت های ثابت و در گردش
 • صورت حساب سود و زیان سال اول
 • برنامه زمانبندی اجرا طرح

گروه صنعتی سیمرکو انواع طرح های توجیهی خط تولید غذای حیوانات خانگی را که بر اساس استاندارهای وزارت صنعت و معدن نگارش شده است برای انواع مختلف ظرفیت ها مناسب است را در اختیار داشته و می تواند در اختیار سرمایه گذاران محترم قرار دهد. ارائه یک طرح توجیهی استاندارد می تواند شرایط ایده آلی را برای دریافت تسهیلات مورد نظر از وزارت صنعت معدن را فراهم نماید.

تولید غذای سگ و گربه

غذای حیوانات خانگی مخصوصا سگ و گربه که از محبوب ترین حیوانات خانگی برای نگاه داری به شمار می روند دارای انواع محتلفی است که به صورت کلی به دو نوع خشک و کنسروی ( تر ) تقسیم بندی می شوند. فناوری هر دو خط تولید بر اساس میزان ظرفیت متفاوت است اما به دلیل ظرفیت های موجود در کشور کنسرو غذای حیوانات خانگی از محبوبیت بالاتری برخوردار است. در مقاله غذای کنسرو سگ بهتر است یا غذای خشک به صورت جامع توضبح داده شده است که چرا غذای تر برای حیوانات مناسب تر از غذای خشک است.

کارخانه تولید غذای سگ و گربه در ایران

در حال حاضر تعداد بسیار محدودی کارخانه تولید غذای حیوان خانگی در کشور وجود دارد که همگی در ابتدای راه و راه اندازی هستند. از این رو با وجود ممنوعیت و بازار مناسبی که در این میان وجود دارد فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری فراهم آمده است تا در اولین فرصت خط تولید غذای حیوانات خانگی توسط سرمایه گذاران راه اندازی شود.

همیشه در فضای تجاری حضور رقبای قدرتمند تهدیدی برای سرمایه گذاری جدید و یا حتی ادامه راه برای تولید کنندگان با ظرفیت های محدود است. اما خوشبختانه در فضای خط تولید غذای سگ به دلیل تازگی حوزه تولید هنوز رقبای جدی وجود نداشته و این را می توان فرصتی طلایی قلمداد نمود.

شرکت سیمرکو علاوه بر راه اندازی خط تولید حیوانات خانگی قادر به ایجاد برندیگ نیز خواهد بود. کارشناسان گروه صنعتی سیمرکو با دانش کافی در زمینه ثبت برند و توسعه آن می توانند با مشاوره و عقد قرارداد در تمامی زمینه های برندینگ حامی سرمایه گذاران باشند.

مزایای خط تولید غذای حیوانات خانگی سیمرکو

خط تولید غذای سگ و گربه سیمرکو تمام اتوماتیک بوده و تمامی ماشین آلات آن از جنس فولاد ضد زنگ است. ماشین آلات این خط تولید تماما ساخت مهندسین سیمرکو بوده، از این رو ساخت ماشین آلات متناسب با ظرفیتی که سرمایه گذار درخواست نموده خواهد بود. ماشین آلاتی که در خط تولید و برای تولید محصولات مختلف در نظر گرفته شده است قابلیت کاستومایز کردن وجود داشته و تغییر پذیر است.

شرکت سیمرکو به دلیل تجربیات ۱۷ ساله در صنعت مواد غذایی و راه اندازی خطوط تولید مواد غذایی در تمامی زمینه ها مشاوری مطمئن و خبره در حوزه مواد غذایی است. کارشناسان ما قادر به ارائه پکیج های آموزش فرمولاسیون برای محصول تولید شده هستند. در صورت کسب بازار هدف و نیاز به افزایش تولید، خط تولید قابلیت ارتقا در ظرفیت و بهره برداری را داراست. خط تولید غذای حیوانات خانگی مجهز به سیستم اتوماسیون PLC بوده و همچنین بعد از راه اندازی کامل خط تولید آزمایشی محصول امکان پذیر خواهد بود.

مزایای محصولات خط تولید غذای حیوانات خانگی سیمرکو

 • تولید انواع کنسرو غذای سگ، گربه
 • کیفیت بالای پروتئین حیوانی و سیر کردن حیوان خانگی
 • تاریخ انقضای طولانی محصول
 • اشتها آور بودن برای سگ و گربه بد اشتها

حیوان خانگی نیازمند غذای با کیفیت و ارزش غذایی است. از این رو صاحبان حیوانات غذایی نگران کیفیت غذایی هستند که به حیوان خود می دهند. غذای خشک به دلیل اینکه با سیستم بدنی حیوانات هم خونی ندارد تمایل به استفاده از کنسروجات روز به روز در حال افزایش است.

مراحل تولید خط تولید غذای حیوانات خانگی

محصولاتی که خط تولید غذای حیوانات خانگی سیمرکو تولید می کند بسیار متنوع بوده و محصولاتی همچون انواع محصولات کنسروی همچون پته، چانک و محصولات ساشه مانند بستنی گربه را شامل می شود. این خط تولید بر اساس مواد اولیه ورودی قادر است محصولات متنوعی برای تغذیه سگ و گربه فراهم کند. پروسه تولید کسنرو غذای حیوانات خانگی به صورت خلاصه بشرح زیر است. در مقاله خط تولید کنسرو غذای سگ و گربه به صورت مفصل مراحل تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی شرح داده شده است که می توانی در لینک زیر آن را مشاهده کنید.

نحوه تولید کنسرو غذای سگ و گربه

آماده‌سازی و خرد کردن گوشت
مهم‌ترین ماده اولیه در تولید غذای سگ و گربه خانگی، گوشت است. گوشت به صورت تازه یا یخ زده تهیه شده و در مرحله آماده‌سازی، چرخ می‌شود. در این مرحله همچنین مواد مکمل غذایی مطابق فرمولاسیونی که برای تولید وجود دارد، به گوشت چرخ کرده اضافه می‌شود.

میکس کردن و پخت مواد اولیه

گوشت چرخ کرده به‌همراه دیگر مکمل‌های غذایی باید به‌خوبی میکس شده و سپس پخته شوند. پخت مواد اولیه در دمای بالا و توسط پاتیل‌های مخصوص انجام می‌شود. مواد اولیه پس از این مرحله به ماده‌ای یکنواخت تبدیل می‌شوند که برای کنسرو کردن مناسب می‌باشند.

پر کردن قوطی‌های کنسرو

زمانی که مواد اولیه به‌خوبی پخته شده و صورت یک ماده همگن تبدیل می‌شوند، ابتدا توسط دستگاه پرکن درون قوطی‌های کنسرو ریخته شده و سپس قوطی‌های پرشده توسط دستگاه دربندی، پلمپ می‌شوند. ظرفیت دستگاه‌های پرکن و دربند با توجه به ظرفیت کل خط تولید تعیین می‌شود.

پاستوریزاسیون و پخت نهایی

مرحله نهایی در تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی، پاستوریزاسیون می‌باشد. قوطی‌های کنسرو در این مرحله، درون اتوکلاو قرار می‌گیرند تا ضمن آنکه میکروارگانیز‌م‌های فعال آن‌ها از بین می‌رود، پخت محتویات درون قوطی‌های نیز نهایی شود. قوطی‌های کنسرو پس از طی این مرحله آماده لیبل‌گذاری و عرضه به بازار خواهند بود.

قیمت خط تولید غذای حیوانات خانگی

نوسانات ارزی در سال های اخیر و کمبود مواد اولیه همیشه از دغدغه های تولید کنندگان بوده است. ارائه قیمت خط تولید غذای حیوانات خانگی با وجود تغییرات در قیمت ارزهای موجود در کشور امری غیر ممکن است. قیمت خط تولید غذای سگ و گربه رقمی بسیار متغیر بوده که تحت تاثیر عوامل بسیاری می تواند تغییر کند. عواملی همچون ظرفیت خط تولید، قیمت ارز، نو و دست دوم بودن ماشین آلات و … می تواند بر این قیمت تاثیر گذار باشد.

جهت استعلام قیمت ماشین آلات و خط تولید غذای حیوانات خانگی با دفتر مرکزی شرکت سیمرکو تماس حاصل نمایید.

ماشین آلات خط تولید غذای سگ و گربه

نوع ماشین آلاتی که در خط تولید حیوانات خانگی به کار می رود بسته به نوع خروجی و ظرفیتی که وجود دارد متفاوت خواهد بود اما به طور کلی روندی ثابت در تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی وجود دارد که همین امر سبب شده است تا ماشین آلات این خط تولید تا حدودی دارای ثبات نسبی باشند.

میز کار

میز کار یک میز تمام استیل است که جهت انجام عملیات آماده‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعداد مورد نیاز برای میز کار بستگی به ظرفیت خط تولید دارد. به‌طور معمول برای یک خط تولید با ظرفیت متوسط، ۲ تا ۳ عدد میز کار مورد نیاز خواهد بود.

خط تولید غذای حیوانات خانگی 5

پاتیل گردان

فرآیند پخت اولیه مواد در محفظه‌ای با نام پاتیل گردان انجام می‌شود. پاتیل گردان دارای یک دیواره چند لایه است است که با مکانیسم حرارت غیر مستقیم موجب پخت مواد اولیه می‌شود.

چرخ گوشت

چرخ گوشت صنعتی جهت خرد کردن گوشت تازه و یخی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد اولیه بعد از چرخ شدن به ماده‌ای همگن و یکنواخت تبدیل می‌شوند.

اگزاست

عملیات هواگیری و ایجاد خلا درون قوطی‌های کنسرو غذای حیوانات خانگی توسط دستگاه اگزاست انجام می‌شود. دستگاه اگزاست همچنین موجب پخت نهایی محصولات درون کنسرو نیز می‌شود.

دربند ۴ هد

از دستگاه دربند جهت پلمب قوطی های کنسرو استفاده می شود. این دستگاه در انواع مختلف موجود می باشد. دربند ۴ هد اتوماتیک برای استفاده در خط تولید کنسرو غذای حیوانات خانگی مناسب است.

دیگ بخار

دیگ بخار جهت تامین بخار مورد نیاز برای خط تولید مورد استفاده قرار می گیرد. ابعاد و ظرفیت دیگ بخار بر اساس ظرفیت خط تولید و طبق محاسبات کارشناسانه انجام می شود.

جت پرینتر

جهت چاپ اطلاعات تولید از قبیل تاریخ تولید، تاریخ انقضا و شماره سریال محصول از دستگاه جت پرینتر صنعتی استفاده می شود.بسته بندی مناسب می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی محصول ارائه شده، داشته باشد.

خط تولید غذای حیوانات خانگی 1

شیرینک پک

شیرینک پک برای بسته بندی نهایی محصولات کنسرو و ایجاد بسته های ۶، ۱۲ و ۲۴ تایی مورد استفاده قرار می گیرد. بسته بندی محصولات کنسرو حمل آن ها را به مراکز ارائه آسان تر خواهد کرد.

گروه صنعتی سیمرکو به تمامی عوامل تاثیر گذار بر روی راه اندازی خطوط مواد غذایی اشراف داشته و می تواند راه را برای سرمایه گذاران هموارتر نماید.

از فعالیت های همراهی شرکت سیمرکو با سرمایه گذاران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برنامه ریزی تولید کارخانه
 • بودجه بندی برای راه اندازی خط تولید
 • شناسایی بازار هدف
 • دسترسی به بالانس عرضه و تقاضا

  گروه صنعتی سیمرکو اولین طراح و اجرا کننده خط تولید کنسرو غذای گربه ایرانی می باشد. تیم‌ تحقیق و توسعه سیمرکو همواره با رصد کردن فعالیت کارخانه‌های مختلف در زمینه تولید محصولات کنسروی، و با در نظر گرفتن پارامترهای موثر در طراحی یک خط تولید، نتایج تحلیلی خود را به‌روزرسانی می‌کند. برای راه اندازی خط تولید غذای سگ می توانید با مشاورین شرکت سیمرکو در زمینه برآورد هزینه، نحوه راه اندازی و تولید غذای کنسروی حیوانات خانگی در ارتباط باشید. برای رزرو جلسه حضوری رایگان مشاوره راه اندازی این خط تولید با دفتر مرکزی سیمرکو تماس حاصل فرمایید.

5 comments
 1. سهیل نعیمی

  با سلام خدمت شما
  نعیمی هستم قصد دارم خط تولید غذای حیوانات خانگی رو خریداری کنم. البته بین این گزینه و خط تولید رب گوجه فرنگی مردد هستم. لطفا راهنمایی بفرمایین

  1. مسعود مرادی

   سلام

   بر اساس شرایط ایجاد شده در کشور یعنی سر رسید فصل گوجه فرنگی از یک سو و ممنوعیت واردات غذای حیوانات خانگی از سوی دیگر به گونه ای رغم خورده است که هر دو گزینه می توانند فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری باشند. انتخاب خط تولید غذای حیوانات خانگی مزایای خاص خود را دارد که هیچ ی از خطوط تولید دیر شرکت سیمرکو در حال حاضر از آن بهره مند نیستند. انتخاب گزینه مناسب برای شما به دلیل ذکر نکردن میزان سرمایه و همچنین شهری که در آن ساکن هستید نمی تواند مطرح گردد. پذیرش یکی از دو گزینه ارائه شده در بالا منوط به شرایط شماست که مشاور و کارشناس مربوطه می تواند شما را راهنمایی کند. با دفتر مرکزی گروه صنعتی سیمرکو به شماره ۰۲۱۴۶۸۱۲۰۶۷ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند. با تشکر

 2. صبا راد

  سلام هزینه راه اندازی خط تولید غذای حیوانات خانگی چقدره؟ با ۱ میلیارد میشه راه اندازی نمود؟ اگر سرمایه گذاری کردیم و دوباره واردات آزاد شد چی؟؟؟

  1. مسعود مرادی

   درود بر شما دوست عزیز
   قیمت خط تولید غذای حیوانات خانگی بر اساس میزان ظرفیت تولید و نوع ماشین آلاتی که در خط استفاده می شود متفاوت بوده و متغیر است. از سوی دیگر نوسانات ارزی می تواند یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه راه اندازی خط تولید حیوانات خانگی باشد.
   موضوع دوم آزاد شدن واردات است که می تواند موضوع مهمی تلقی شود اما جای نگرانی وجود ندارد. اگر غذای حیوانات خانگی در ایران و توسط خط تولید ایرانی تولید شود حتی با آزاد شدن واردات نیز به دلیل کیفیت مناسب و قیمت بسیار پایینی که نسبت به نمونه های مشابه خود دارد طرفداران خود را خواهد داشت و بازار خود را ادامه خواهد داد. از این رو به دلیل نگهداری طولانی مدت محصول و بازاری که در حال رشد است هیچ جای نگرانی برای اطمینان از سرمایه گذاری وجود ندارد.

 3. Gamini

  سلام
  ما یک مرغداری و کشتارگاه و واحد بسته بندی مرغ داریم،میزان قابل توجهی استخوان مرغ در واحد پاک سازی و بسته بندی تولید میشود ، به فکر خط تولید غذای خشک سگ هستیم با استفاده از استخوان مرغ ضایعاتی، ایا شرکت شما در این زمینه فعالیت دارد یا تنها خط کنسرو میسازید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس