به طور کلی خط تولید صنایع غذایی به نسبت دیگر خطوط تولید از حساسیت و اهمیت بالاتری برخوردار می‌باشد. صنعت غذایی به طور مستقیم با افراد سر و کار دارد. به همین دلیل جایی برای  انجام اشتباه نخواهد داشت، دلیل حساسیت بالای آن به عوامل متعددی باز می‌گردد که مهم‌ترین آن احتمال آسیب رساندن به سلامتی افراد می‌باشد.

علاوه بر این، در صنعت غذایی، رقابت بین برندها نسبت به گذشته تنگاتنگ شده‌ که موجب می‌شود تا تولیدکنندگان صنعت غذایی ، محصولات با کیفیت‌تری تولید کنند تا بتوانند سهم بازار خود را حفظ کنند. در ادامه قصد داریم آخرین دستاورد‌های صنایع غذایی را به اختصار، بررسی کنیم.

در ادامه خواهید خواند:

  • بسته بندی قابل خوردن
  • بسته بندی هوشمند
  • بسته ‌بندی ضد میکروب
  • بسته بندی محو شونده
  • بسته ‌بندی خود گرم شونده و خود سرد شونده
  • بسته بندی جاذب عطر و طعم
  • بسته بندی میکرو

بسته بندی قابل خوردن

بارها و بارها از خطرات انواع فرآورده‌های نفتی خصوصاً انواع پلاستیک بر محیط زیست شنیده‌ایم. بیشتر مواد مورد استفاده در بسته بندی خط تولید صنایع غذایی ، از پلاستیک تشکیل می‌شود. به همین دلیل تحقیقات زیادی برای جایگزینی پوششی دیگر به جای پلاستیک، در بسته بندی خط تولید صنایع غذایی انجام می‌گیرد.

یکی از بزرگترین دستاورد‌های روز در حوزه‌ی صنعت غذایی ، انواع پوشش خوراکی و قابل جذب در طبیعت می‌باشد. این پوشش خوراکی توسط یک شیمیدان آمریکایی به نام پگی توماسولا از پروتئین شیر اختراع شده ‌است. این پوشش خوراکی از نوعی پروتئین در شیر به نام کازئین تولید می‌شود و قادر است تا ۵۰۰ برابر بهتر از پلاستیک در مقابل ورود اکسیژن و دی‌اکسیدکربن مقاومت کند.

این پروتئین در حال حاضر دارای طعم و مزه‌ی خاصی نمی‌باشد به همین دلیل ممکن است زیاد مورد استقبال مردم قرار نگیرد. بنابراین می‌توان در آینده برای افزایش محبوبیت این محصول در بین مردم، از انواع طعم‌دهنده در ساخت آن استفاده کرد.

بسته بندی هوشمند

یکی دیگر از دستاورد‌های جدید و نوآورانه‌ی صنعت غذایی ، بسته بندی هوشمند می‌باشد. بسته بندی هوشمند نوعی حسگر خاص و منحصر به ‌فرد است که می‌تواند اطلاعات خوبی در مورد محتویات درون بسته‌ ارائه کند. این نوع بسته بندی با تغییر رنگ بسته بندی مواد غذایی اطلاعات مخابره شده توسط حسگر را به مصرف‌کننده اطلاع می‌دهد.

این نوع بسته بندی دارای دو نوع حسگر با قابلیت‌های زیر می‌باشد:

  • حسگر نشانگر دما: این حسگر یا بهتر است بگوییم ابر حسگر، می‌تواند دمایی که بسته بندی در لحظه تجربه می‌کند را اندازه‌گیری کند و آن را اطلاع دهد.
  • حسگر نشانگر تازگی: بسته بندی هوشمند به کمک این حسگر می‌تواند به صورت مستقیم از کیفیت محتویات درون بسته بندی اطلاعات بدهد. این تکنولوژی به قدری جذاب و جدید می‌باشد که توانسته لقب زبان الکترونیکی را به خود اختصاص دهد.

بسته بندی ضد میکروب

در خط تولید صنایع غذایی یکی از دغدغه‌های همیشگی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مواد غذایی، فساد و کاهش کیفیت موادغذایی به دلیل فعالیت میکروارگانیسم‌ها می‌باشد. با استفاده از این دستاورد جدید و کاربردی در صنعت غذایی ، تا حد قابل توجهی به این مشکل پرداخته شده ‌است.

پیش از استفاده از این تکنولوژی، معمولاً بسته‌بندی‌ها در مقابل نفوذ انواع میکروب ایمن بودند. اما  پس از مراحل پاستوریزاسیون اگر میکروب‌ها همچنان درون بسته‌ها باقی می‌ماندند، دیگر راهکاری برای کاهش کیفیت و حتی فساد مواد غذایی وجود نداشت.

با بهره‌گیری از بسته ‌بندی ضد میکروب ، کاهش نرخ رشد میکرو‍ب‍ها قابل مشاهده می‌باشد. در این فناوری با استفاده از لایه‌ی‌نشانی یون‌‌های نقره، دی‌اکسیدکلر، اتیل الکل و… سطح درونی بسته‌بندی ایمن می‌شود. این ترکیب‌ها از رشد و نمو میکروب‌ها جلوگیری می‌کنند و به آنها اجازه‌ی تولید مثل نخواهند داد.

بسته ‌بندی محو شونده

بسته بندی محو شونده به محض اینکه با آب داغ تماس پیدا کند، در آب حل می‌شود. این ویژگی برای این نوع بسته‌بندی مزایای بی‌همتایی ایجاد کرده ‌است. با استفاده از این نوع بسته‌بندی، در بسیاری از هزینه‌ها از جمله هزینه‌های حمل و نقل صرفه‌جویی می‌شود. از دیگر ویژگی‌های بسته بندی محو شونده ، استفاده‌ی آسان آن و کاهش آلودگی می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید، حفاظت از محیط زیست به عنوان الویت‌های اصلی و محوری بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های جهانی می‌باشد. با استفاده از بسته بندی محو شونده ، میزان قابل توجهی از مصرف فرآورده‌های نفتی در فرایند بسته‌بندی کاهش می‌یابد.

علاوه بر موارد بالا، این دستاورد فناوری محور، در بازار بسیار جدید و تازه می‌باشد و به همین دلیل می‌تواند برای بسیاری از شرکت‌ها مزیت رقابتی ایجاد کنید. گذشته‌ از این موارد، این بسته‌بندی از نوعی الکل ساخته ‌می‌شود و برای سلامت بدن نیز ضرری ندارد.

بسته ‌بندی خود گرم شونده و خود سرد شونده

یکی از دستاورد‌های جدید و کاربردی در خط تولید صنایع غذایی ، ظهور انواع بسته ‌بندی خود گرم شونده و خود سرد شونده می‌باشد. این تکنولوژی قادر است تا با توجه به تغییرات دمایی محیط اطراف واکنش نشان دهد. این بسته‌بندی‌ها با استفاده از مکانیزم‌های مکانیکی و شیمیایی گرما و سرمای موجود را فراهم می‌کند.

این بسته‌بندی کربن‌دی‌اکسید موجود در هوا را جذب می‌کند و در مواقع نیاز با فشار دادن دکمه‌ای که در این بسته‌بندی تعبیه شده، دوباره کربن‌دی‌اکسید موجود را تخلیه می‌کند. به وسیله‌ی جذب یا دفع گاز کربن‌دی‎اکسید، این بسته‌بندی گرم و سرد می‌شود.

بسته بندی جاذب عطر و طعم

از دیگر دستاورد‌های مهم و کاربردی در خط تولید صنایع غذایی ، نوعی بسته‌ی کوچک جاذب رطوبت می‌باشد که در اکثر بسته‌بندی‌های موادغذایی که باید خشک بمانند، قرار داده می‌شود. نم‌گیرها پیش از این، از سیلیکا که برای سلامتی انسان مضر است تولید می‌شدند، درحالیکه‌ نم‌گیرهای جدید از الکل اتیلن تولید می‌شوند که برای سلامتی انسان بی‌ضرر است.

بسته ‌بندی میکرو

بسته ‌بندی میکرو به کمک تکنولوژی نانو ممکن شده ‌است. بسته ‌بندی میکرو از فیلم‌هایی از جنس نانو تشکیل می‌شود که به مراتب بهتر از پلاستیک می‌باشد. این فیلم‌ها از نوعی خاک، آب و پلیمری خاص تشکیل می‌شود. نکته‌ی جالب و قابل توجه در مورد فیلم‌های تولید شده با این تکنولوژی این است که نسبت به فیلم‌های پلاستیکی منافذی بسیار کوچک‌تر دارند. به دلیل کوچکی منافذ این نوع فیلم مخصوص بسته‌بندی، به هیچ‌ عنوان امکان ورود و خروج اکسیژن، رطوبت و کربن‌دی‌اکسید وجود نخواهد داشت.